Jestem śmiercią || Chris CarterTytuł: Jestem śmiercią
Autor: Chris Carter
Seria: Robert Hunter
Tom: 7
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 347


Tym razem jest mroczniej, bardziej przerażająco, intensywniej.  Fani makabrycznych, mrocznych, ale przede wszystkim inteligentnych thrillerów psychologicznych doczekali się prawdziwej gratki . Poniżej zostawiam wam opis wydawniczy książki, a w ciągu kilku dni pojawi się post około książkowy związany z Chrisem Carterem. 

Opis:
Dwudziestoletnia kobieta zostaje porwana. Siedem dni później policja odnajduje jej ciało na niewielkiej polanie w pobliżu lotniska w Los Angeles. Zwłoki ułożono z kończynami wyciągniętymi w taki sposób, aby utworzyły kształt gwiazdy.Sekcja zwłok wykazuje, że denatka była torturowana, a następnie zamordowana w bardzo dziwaczny sposób. To jednak nie koniec niespodzianek. Morderca lubi gierki, dlatego zostawił wiadomość wepchniętą w gardło ofiary.Do sprawy zostaje przydzielony detektyw Robert Hunter, który dowodzi jednostką specjalną policji w Los Angeles. Niemal natychmiast odkrywa następne ciało. Hunter wie, że musi działać szybko.Stawiając czoło wyzwaniom pojawiającym się każdego dnia, Hunter odkrywa, że jest na tropie potwora. Drapieżnika, którego przeszłość skrywa straszliwą tajemnicę. Drapieżnika, którego potrzeba krzywdzenia ludzi, oraz żądza mordu nie mogą zostać zaspokojone - ponieważ jest on ŚMIERCIĄ.


Moim zdaniem: 

Detektyw Robert Hunter po raz kolejny udowadnia nam, że potrafi dostać się do umysłu każdego seryjnego mordercy i zacząć myśleć tak jak on. Nie ma słów, aby opisać jak cholernie dobry jest w tym co robi. Jednak mimo wszystko ma swoje wady co nie czyni go irytującą, pełną doskonałości postacią. Jak dobrze wiemy, przy tak dużej serii znudziłaby się nam bardzo szybko. 

Czytając opisy scen, odnalezionych ciał, torturowania, czy okaleczania - wszystko to staje się bardzo realne. Są to mocne książki, ale przede wszystkim bardzo szczegółowo dopracowane. Dlatego osoby o mocnych nerwach lepiej niech uważają.

Samo zakończenie tej książki przeczytałem dwa razy. Nigdy tak nie robię, ale tym razem mój mózg po prostu eksplodował z nadmiaru emocji. Musiałem mieć pewność, że to co przeczytałem to rzeczywiście tam było. Ale tak naprawdę nic nowego nie zostało odkryte. Przyzwyczaiłem się już do tego, że Chris Carter zaskakuje z każdym kolejnym tomem. 

Dla osób które nie znają Roberta Huntera - pracuje dla Sekcji Specjalnej Wydziału Zabójstw w LAPD. Bardzo inteligentny i sprytny. Swoją drogą jest to najlepsza postać detektywa jaką miałem okazję zobaczyć w tego typu książkach. Nie potrafię znaleźć bohatera z innej książki, który dorównałby Robertowi. A takich detektywów znam przecież kilkunastu. To co dzieje się w Jestem śmiercią to ... - te trzy kropki nie są tutaj przez przypadek. Po prostu na chwilę obecną brak mi słów. 

Zabójca zabija nie dlatego, że odczuwa taką potrzebę, ale dlatego, że chce.


Moja ocena: 10/10 


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:

2 komentarze:

  1. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe podejście - mi zdarzało się czytać dwukrotnie zakończenia ;D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 BartoszCzyta , Blogger