#68 Wariatka || Agnieszka Chrzan

Tytuł:        Wariatka
Autor:        Agnieszka Chrzan 
Wydawnictwo:  Novae Res 
Liczba stron: 158
"- Chciałabym móc sobie wyobrażać, że jesteś wspaniałym ojcem - wyszeptała. - Jednak wiem, że jestem dla ciebie niczym. Nawet zwierzęta dbają o swoje potomstwo." 

  Obyczajówka inna niż te które miałem już okazję czytać. Książka opowiada o młodej Ani, która zaczyna wkraczać w dorosłe życie. Niestety chłopak dziewczyny nie chce kontynuować ich związku. On chce czegoś innego, a sama dziewczyna wydaje się bardzo zagubiona. W takich sytuacjach ważne jest wsparcie rodziny, matki i ojca. Niestety go nie ma. Zostawił ją. I nigdy nie okazał żadnego zainteresowania. Za to jest ojczym, którego Anna bardzo nie lubi. W tym wszystkim jest dużo smutku i żalu, lecz pewnego dnia pojawia się Wilhelm. Istna tajemnica. Książka mogłaby się wydawać niczym baśniowa opowieść, gdyby nie ostatnie strony tej historii.W pewnym momencie zastanawiałem się co takiego czytam? Czy to jakaś tandetna bajka? Nie. Dostajemy zupełnie co innego. Coś co w dużej mierze zaskoczy niejednego czytelnika. Po przeczytaniu książki pierwszą myślą było: normalna przeciętna historia. Jednak przeczytałem następnie kilka słów od autorki. Dlaczego napisała Wariatkę? Jaka jest prawda, co ją do tego zainspirowało? To zmieniło zupełnie moją opinię o książce. Zauważyłem coś co chciała pokazać bardzo w fabule, jednak udało się jej to w podziękowaniach.  Jest to książka o tym jak życie może dać nam w dupę, niezależnie od tego czy jesteśmy na to gotowi, czy nie. Problemy nastoletniej dziewczyny, które zaczęły się..... No własnie? Kiedy? Zapraszam do lektury :)


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu:


10 komentarzy:

 1. Dość krótka książka, więc przypuszczam, że do przeczytania w jeden wieczór. Ciekawa jestem tej historii, jednak chwilowo mam tak ogromne zaległości, że nie kupię jej w najbliższym czasie. Ale do listy dodałam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po 1. Bardzo podoba mi się te szablon, zmiana na lepsze :)
  po 2. Mam tą książkę na swojej liście i tak się czaje i czaje bo miałam odpuścić sobie kupowanie książek w tym miesiącu ale co zrobić... jak trzeba to trzeba :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po 1 dziękuję :)
   Po 2, NOWY ROK, NOWA TY. Kup sobie książkę :D
   hahaha

   Usuń
 3. Jestem bardzo ciekawa, co autorka napisała w podziękowaniach, że książka bardziej do ciebie trafiła.
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedzmy, że autorka się bardzo otworzyła, ale przede wszystkim pokazała pewna perspektywę.... więcej nie powiem :)

   Usuń
 4. Zaciekawiłeś tymi podziękowaniami. Nie słyszałam o tej książce, a wygląda na to, że jednak warto!:)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieniutka :o
  Lubię taką tematykę, więc może uda mi się gdzieś znaleźć tę książkę :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydawać się może, że to historia bardziej dla płci pięknej, więc Twoja opinia, na jej temat, tym bardziej jest interesująca! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 BartoszCzyta , Blogger