Prezent || Louise Jensen

Tytuł:       Prezent
Autor:       Louise Jensen
Wydawnictwo: Burda Książki
Liczba stron:400


"Niemal sześć miesięcy temu ktoś umarł, żebym ja mogła żyć. Mój świat stał się tak mały, że czasami mam wrażenie, iż nie mogę oddychać."

   Pół roku temu Jennie zostało przeszczepione serce. Dostała to czego wielu ludzi w dzisiejszych czasach po prostu nie dożywa. Druga szansa od losu, aby przeżyć  to życie jak najlepiej potrafi. Jednak nasza bohaterka odkrywa pewien szokujący fakt. Ma dziwne sny, wspomnienia. Lecz to nie są jej wspomnienia. One należą do Callie - dawczyni organów. Jenna postanawia odnaleźć rodzinę dziewczyny. której zawdzięcza życie i dowiedzieć się, czy to na prawdę możliwe?
Nie jest to łatwe, ale w końcu jej się to udaje. Dowiaduje się, że Callie zginęła w wypadku, jednak coś jest niezrozumiałego w całej sprawie. Na dodatek młodsza siostra zmarłej nie pokazała się w domu od bardzo dawna. Dziewczyna postanawia w ramach podziękowania dla rodziców za dar życia dowiedzieć się prawdy. Jednak prawda może okazać się zbyt mroczna... Sam wątek kryminalny jest ciekawie rozbudowany. 
    Autorka podaje strzępy informacji, zaczynasz mieć własne typy kto to zrobił, aż tu nagle zaskoczenie.Najbardziej fascynującym elementem w książce jest dla mnie poruszenie samego tematu pamięci komórkowej. Lekarze na całym świecie nie mają wątpliwości, że jest to możliwe. Jeden przypadek o pewnej kobiecie, która przeszła operację przeszczepu serca. Po ponad dwóch latach zaczęły dziać się bardzo dziwne rzeczy, które opisała w swojej książce "Nieznane serce" (autorka:Charlotte Valandrey ). Dręczyły ją dziwne sny, a w pewnym momencie zaczęła jeść potrawy na które kiedyś była uczulona, czy po prostu bardzo ich nie lubiła. Sny na temat dziwnego wypadku, strasznej śmierci. Co w tym szokującego? Okazało się, że kobieta, która była dawcą serca zginęła w wypadku samochodowym. wszystko po sprawdzeniu zaczęło pasować. To były jej wspomnienia. Ta historia wydaje się wstrząsająca, a bardzo podobna przytrafiła się JenniePrezent jest drugą książką Louise Jensen. Podobno jej pierwsza powieść Siostrzyczki jest równie dobra, co postanowiłem w niedalekim czasie sprawdzić. Jestem bardzo zaintrygowany jej twórczością. Porusza bardzo ważne, ale za razem normalne problemy współczesnego świata. W książce Prezent stworzyła świetny klimat, gdzie stopniowo buduje napięcie. Potrafi zaskoczyć czytelnika co sprawia, że na koniec jedyne co pozostaje to WOW.  Czy to wszystko prawda? 

Czy serce na prawdę zawsze pamięta? Książkę polecam, bo to na prawdę bardzo dobry thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.  


"Bo każdy człowiek popełnia błędy. Bo każdy człowiek zasługuje na drugą szanse. A czasami i na trzecią. Bo nie jesteśmy nieomylni. Bo jesteśmy tylko ludźmi. Bo jesteśmy aż ludźmi. I jeśli popełniamy błędy, krzywdząc innych, powinniśmy się umieć do tego przyznać. A ci inni powinni umieć nam wybaczyć."
~~ Autor nieznany~~

Za egzemplarz  recenzencki dziękuję wydawnictwu 

5 komentarzy:

 1. Książka ta wpisuje się doskonale w moje gusta czytelnicze.Tytuł juz dawno mnie intrygował. Dzięki twojej recenzji wiem,że przeczytam na pewno.Poza samym wątkiem kryminalnym ciekawi mnie aspekt psychologiczny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna mam tę książkę na oku, ale niestety kolejka długa, więc "Prezent" ciągle cierpliwie czeka. A bardzo ciekawie się zapowiada, więc podejrzewam, że troszkę przeskoczy kolejkę;)

  Pozdrawiam
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję się zaintrygowana. Ciekawa recenzja, książka również taka się wydaje. Pozdrawiam :)
  http://czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę na tę książkę od momentu jej zapowiedzi, ale do tej pory jakoś się nie złożyło. Muszę koniecznie nadrobić.:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej książki! :)

  Obserwuję bloga! :)
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 BartoszCzyta , Blogger